Horo >> Horoskopai >> Straipsniai

Šuo pagal horoskopą: Vandenio ženklo šunys 1

2011 02 02 autorius: Palmira Kelertienė, Palmiros žvaigždės

Pirmajame „Palmiros žvaigždžių“ numeryje buvo aptarti šunys, savo išvaizda, būdu ir savybėmis tinkantys po Ožiaragio ženklu gimusiems žmonėms. Šį mėnesį pristatome Vandenio ženklo šunis.

 

Jei negalite paaiškinti ar nuspėti vykstančių reiškinių, būkite tikri – tai vandeniški procesai. Juose nerasite nei logikos, nei nuoseklumo. Nors patys Vandeniai gerbia planus ir apdovanoti ateities matymu, tačiau patys nežino, kas pas juos gyvenime vyks po keleto akimirkų. Šiame ženkle - viskas atvirkščiai. Kai tikitės bo­hemiškos anarchijos - susiduriate su griežta, rafinuota sistema, o kai viliatės planingos veiklos - atsimušate į improvizacijos netikėtumus. Zoroastrizme Vandenio ženklo ezoterinis šeimininkas Vohu Mana (Vakarų astrologijoje - Merkurijus) yra gyvūnų globėjas, per šį ženklą vyksta kontaktas su visais gyvais pa­darais. Kita vertus, beveik kartu su Vandenio ženklu prasideda Zodia­ko atkarpa, nuo kurios skaičiuojama Žmogaus stichija (zoroastrizmo ter­minologija). Vandenio ženklas neats­kiriamai susijęs su žmogiškumu bei gyvūnų globa. Įdomu, kad Rojaus sode Kūrėjo buvo liepta Adomui ir Ievai duoti gyvūnams vardus bei juos prižiūrėti.

 

Kiemsargis

 

Galbūt kiemsargis daug kam asocijuojasi su valkata ar benamiu šunimi, galima būtų įžvelgti netgi socialiai pavojingą maištavimą. Tačiau vargu, ar rasite supratingesnį draugą. Šiam šuneliui laisvė ir draugystė nėra parduodami, todėl kiemsargio filosofija itin artima Vandenio požiūriui į gyvenimą.

 

Briaras

 

Bohemiškos išvaizdos ir vertinantis nepriklausomybę šuo. Kaip ir Vandeniui svarbu atsiriboti nuo neįdomių asmenų, taip ir šios veislės šunys bendraudami su svetimais laikosi distancijos. Šios veislės charakteryje atsiskleidžia Vandenio paradoksalumas. Briaras gali pasijus­ti patyrusiu piemeniu ir nurodi­nėti šeimininkui lyg paklydusiai avelei, kur eiti - juk Vandeniai turi stiprų gyvūnų globėjo ins­tinktą.

 

Rusų ilgaplaukis kurtas

 

Vandenio ženklas susideda iš priešingybių. Šalia bekilmių kiemsargių yra ir grynakraujų aristokratų. Rusijoje iki baudžiavos panaikinimo šie šunys buvo veisiami tik bajorų namuose. Nė vienai kitai šunų veislei rusų aukštuomenė ne­leido tiek pinigų, kiek ilgaplaukiams kurtams.
1873 m. buvo įkurta imperatoriškoji draugija veisti bei saugoti šiuos šunis. Neatsitiktinai Rusijoje, kuri atstovauja Vandenio ženklui, taip rūpintasi šiais vandeniškais šunimis.
Jau vien tik ilgaplaukio kurto išvaizda įrodo, kad tai Vandenio ženklo šuo: įky­pos akys, protingas ir aksominis žvilgsnis, lie­sas kūnas, lai­bos bei ilgos, lyg balerinos, kojos – o baletas siejamas su Vandeniu. Kaip tikras Vandenis, nesirūpindamas savo ateitimi, šio šuns elgesys nenuspėjamas.

 

Samojedų laika

 

Samojedas – didelis, baltas, lyg Šiaurės lokys, maloniai besišypsantis šuo. Jie apdovanoti žmogišku supratingumu bei išskirtiniu vandenišku atsidavimu draugui. Verta prisiminti, kad dresuojant šiuos šunis, būtini bičiuliški santykiai.

 

Sibiro laika (haskis)

 

Taip pat Šiaurės kraštų veis­lė, kurios atstovai pakantūs bet kokioms sąlygoms (šį bruožą turi ir Ožiaragio šunys). Tačiau būkite budrūs, nes laisvės poreikis šiems šunims kartais tampa svarbesnis už šeimininką: nenustebkite, jei vieną rytą jūsų augintinis išbėgs pavalkatauti. Tas saldus žodis – laisvė...

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti
aistsuo
nelabai tiesa visi mano pazystami vandeniai ir as megsta siek tiek kitokius sunis, bet visi mes labai mylime kiemsargius.

Daugiau komentarų