Horo >> Asmenybė >> Straipsniai

Pozityvus požiūris – išeitis sunkmečiu 1

2009 06 23 autorius: Vytas Kokšta, www.vijolina.lt
Pozityvus požiūris – išeitis sunkmečiu

Atvirai kalbant, daugelis jau pavargo nuo kalbų apie „krizę“.  Kabutėse parašiau todėl, kad tas žodis jau tapo štampu, kurį net nesmagu rašyti...

Mes visi kažkaip „draugiškai“ pasidavėme bendrai pesimistinei euforijai. Nedaug trūksta, kad pradėtume kurti pasakėčias apie šį sunkmetį. Anekdotai jau pasirodė: „Dabar madinga turėti ne mobilų, o darbo telefoną...“

Lyg ir juokinga, bet gerai pagalvojęs supranti, jog mes užsiciklinome. Mums netgi pradėjo patikti būti aukomis, gailėtis savęs ir artimųjų. Pasižiūrėkite, kiek daug šiandien progų paliūdėti, pagailėti, paverkšlenti. Tiesiog rojus pesimistams ir cholerikams – šiandien jie iš tiesų džiaugiasi kritimu ir mano, kad atėjo jų laikas.

Man atrodo, jog tiesiog atėjo kitas laikmetis, naujas laikmetis. Protrūkio ir puikios nuotaikos laikmetis. Tai yra būtent tai, ko dabar labiausiai reikia!

Pozityvus požiūris į gyvenimą – tai kažkas daugiau, nei gera nuotaika. Tai iš tiesų naujos realybės, savo džiaugsmo ir sėkmės pasaulio sukūrimas. Tai yra tai, kas atneša tikrus vaisius. Kad ir kokia sunki būtų ekonominė, politinė ar socialinė problema, pozityvus mąstymas ir požiūris į gyvenimą, noras pasiekti daugiau, judėjimo, sėkmės ir atradimų troškimas gali pakeisti žmogaus gyvenimą į gerą.  Ir atvirkščiai – galvojimas apie problemas, praradimus, nesėkmes, savigrauža – atneša tik nusivylimus, galvos skausmą ir neviltį. Dar daugiau -  tai įtraukia, paverčiant žmogų aplinkybių auka. Jums įdomu bendrauti su tokiais žmonėmis?

Greičiausiai Jūs stengiatės būti kuo toliau nuo jų!

Diena iš dienos šios „aukos“  ieško vis naujų ir naujų problemų, išsigalvoja, fantazuoja, dar labiau sunkina padėtį, „kaitina“ nervus sau ir aplinkiniams. Pasiūlymus sustoti ir pradėti mąstyti pozityviai tokie žmonės atmeta, pateikdami visą krūvą jų nuomone svarių argumentų. Pasistenkime suprasti, jog šiandien greičiausiai pats nepalankiausias metas daryti iš savęs auką.

Štai trys, mano numone, pozityvaus mąstymo sunkią minutę pliusai:

1. Mąstyti pozityviai labai svarbu visur ir visada! Šiandien tai dvigubai svarbiau. Juk tuo metu, kai daugelis Jus supančių žmonių yra nusiminę, pozityvus žmogus tampa lyg ir psichologas, kuris visa savo išvaizda, veiksmais įkvepia pasitikėjimą ir norą šypsotis bei džiaugtis gyvenimu.  Juk taip svarbu sunkią gyvenimo minutę gauti net ne pagalbą, o palaikymą, atgauti vidinę jėgą, susigražinti pasitikėjimą savo jėgomis.  Tada žmogus pats, be išorinės pagalbos ima ieškoti išeities, pamato iki tol nematytas galimybes, ir sėkmė jį aplanko!

Kartais gali atrodyti, kad mes galime padėti žmogui bet kokiu atveju, bet taip nėra – jei žmogus pats nenori nieko savo gyvenime ar situacijoje keisti, tai netgi patys rimčiausi ir svariausi argumentai negali priversti jo pakilti iš vietos.  Vienintelė išeitis – pažadinti jame norą veikti, aistrą ir pasitikėjimą savimi. Tik tada jis ims ieškoti išeities, kovoti, atrasti naują ir negalvoti apie praeities praradimus ir nesėkmes. Todėl Jūsų nuotaikos, Jūsų pozityvus nusistatymas yra toks svarbus Jūsų artimiesiems ir Jums pačiam. Būkite šiandien tuo žmogumi, kuris įkvepia pasitikėjimą, harmoniją, norą ir aistrą, tikėjimą svajone ir ryžtą jos siekti.

2. Jūsų asmeninis gyvenimas tokiu atveju taip pat įgaus naują kryptį, naują vektorių – tik aukštyn! Juk pozityvus nusistatymas ir sėkmės troškimas gimdo konkrečius veiksmus ir atveria naujas galimybes.  Įsivaizduokite, kad Jūs nuolat galvojate apie nesėkmes... ką tai Jums duoda, kokį vaidmenį vaidina?

Negatyvios mintys laiko Jus toje pačioje vietoje, įtraukdamos į nepasitikėjimo savimi, nusivylimo ir pykčio pelkę. Bloga nuotaika Jums tampa įprasta ir rasti išeitį iš susidariusios situacijos jau nebeįmanoma – nebelieka nieko, už ko galima būtų užsikabinti.

Ir atvirkščiai – būnant geros nuotaikos ateina šviežios mintys, idėjos, naujos pažintys, žmonės noriai su Jumis bendrauja, norėdami pasišildyti Jūsų sėkmės spinduliuose. Jūs pradedate matyti tai, kas anksčiau buvo už nepasitikėjimo savimi uždangos.

Jūsų gyvenimas gali pasikeisti per vieną akimirką – juk pasikeitė Jūsų požiūris.

3. Yra dar vienas didelis pozityvaus mąstymo pliusas. Tai ta atrama, kuria Jūs tikrai galite pasitikėti, užsikabinti, atsispirti. Sunkią akimirką kartais būna taip, jog atrodo, kad nieko nėra aplinkui, kas galėtų pakeisti situaciją. Tokiais atvejais tik vidinės pastangos ir gera nuotaika gali padėti. Atminkite, jog bet kokioje padėtyje yra ne viena, o kelios išeitys. Kai esate negatyviai nusiteikęs, tai matote tik pačias akivaizdžiausius ir toli gražu ne pačias geriausius sprendimus. Bet, kai tik pakeisite savo nusistatymą, prieš Jus atsivers naujos galimybės. Kai kurios iš jų jau gal net ir buvo atėjusios į galvą, bet buvo atmestos...

Kaip gi reikėtų pradėti mąstyti pozityviai?

Pirmiausia, ką reikia padaryti, tai atsisakyti nuo negatyvių minčių. Jos tuščios ir niekur neveda. Netikite?

Prisiminkite politikų šou, rodomus per TV. Jie paprastai sumaišo visas problemas viename katile ir visą vakarą aptarinėja paruoštą patiekalą. Ar nors kartą jie priėjo prie įdomių, pozityvių ir galinčių pakeisti situaciją sprendimų? Priešingai – kiekvienas paprastai lieka su savo negatyve nuomone ir niekas nesisprendžia...

Tai gal nebūkime į juos panašūs ir įsileiskime į savo gyvenimus džiaugsmą, gerą nuotaiką, tikėjimą sėkme ir konkrečius veiksmus. Pradėkite nuo to, kad nebegalvojate apie blogus dalykus. Taip, aplink daug neteisybės, yra problemų, nesėkmių. Bet, kam apie jas galvoti?

Susikoncentruokite į teigiamus dalykus ir planus. Tokiu būdu Jūs mažų mažiausiai išbrauksite save iš laikančių save aplinkybių aukomis sąrašų. Vienu bus mažiau – ir tas vienas būsite Jūs! O Jūsų sėkmė savo ruožtu padės pakeisti savo gyvenimus daugeliui žmonių. Vadinasi, Jūs tai darote ne tik dėl savęs.

Ar galima tiesiog džiaugtis gyvenimu?

Žinoma, kad taip!

Daugelis žmonių tai supranta, deja, tik praradę ką nors labai brangaus – sveikatą, artimuosius. Tada gyvenimo aštrumas atsiranda kaip ir iš naujo ir kiekvieną dieną. Ir visai nesvarbu, kad ta diena apsiniaukusi. Ji vis tiek priimama, kaip didi ir brangi dovana. To galima išmokti ir tai galima suprasti.  Tokios taisyklės laikymasis – šypsotis kiekvienai dienai, nepriklausomai nuo to, ką ji atneša, - iš tiesų didis džiaugsmas.  Jis pagimdo dar galingesnį jausmą – pozityvų gyvenimo pojūtį, kai Jūs sugebate matyti viską, kas yra geriausio, sugerti tai ir atiduoti kitiems, pasinaudoti atsiveriančiomis galimybėmis ir tapti sėkmingais žmonėmis.

Pradėję pozityviai mąstyti, laikui bėgant Jūs savyje atrasite nuostabių gabumų. Pavyzdžiui, Jums taps įdomūs dalykai ir pomėgiai, apie kuriuos anksčiau net nesusimąstydavote arba laikydavote juos Jums neįmanomais. Arba, pvz., pajusite, kad Jums nėra neįmanomų darbų. Ir tai iš tiesų taip, juk svajonės įgyvendinimas priklauso nuo žmogaus vidinės jėgos, o ne nuo kažkokių konkrečių žinių ar sugebėjimų. Jūs galite susikurti bet kokią svajonę ir jos siekti. Tada ji taps Jūsų pagrindiniu tikslu, o ne kova su  problemomis. Tokia kova – tai žmogaus  būsena ir ją keisdami Jūs atsisakote nuo kovos  su vėjo malūnais.

Nuo šios minutės kviečiu Jus sau pasakyti: pozityvus požiūris  į gyvenimą – tai būtent tai, ko man reikia!

Tegul sunkūs laikai eina savo keliu, bet Jūsų tikslas – naujas gyvenimas, naujos galimybės, nauji interesai, nauji džiaugsmai ir nauja sėkmė. Ji nepriklauso nuo šiandieninės situacijos, ji priklauso nuo Jūsų noro. Dėkite visas pastangas naująja kryptimi, tegul Jūsų protas būna užimtas įdomiomis ir pozityviomis idėjomis,  bendravimu, draugyste, judėjimu pirmyn ir, tegul būsimu, klestėjimu.

Gera nuotaika – tai ko šiandien reikia!
Tikėjimas savimi ir savo sėkme - tai ko šiandien reikia!
Gyvenimo džiaugsmas - tai ko šiandien reikia!
Šypsena, draugystė,  meilė - tai ko šiandien reikia!
Jūsų veiksmai - tai ko šiandien reikia!
Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti

Daugiau komentarų