Horo >> Asmenybė >> Straipsniai

Penki žingsniai iki sėkmės (II dalis)

2010 08 26 autorius: Egidijus Varnavičius
Penki žingsniai iki sėkmės (II dalis)

“Svarbiausias dalykas gyvenime - būti laimingu dabar, šioje magiškoje ir stebuklingoje akimirkoje” - Džo Vitali (Joe Vitale)

Pirmoje, šio penkių dalių straipsnių ciklo, dalyje aprašėme atspirties tašką siekiant įgyvendinti savo troškimus bei svajones. Pateikėme puikų pavyzdį su socialiniais susitikimais, kurie užkerta kelią tikslams pasiekti.

Šioje dalyje aprašysime antrąjį traukos dėsnio principą. Pakalbėsime apie tikruosius mūsų troškimus, o ne tuos, kuriuos norime įgyvendinti tik tam, kad įgyvendintumėme. Taip pat pašnekėsime apie hipnozę, į kurią patenka daugelis žmonių, nors patys to nesuvokia.

 

Žingsnis nr. 2: išdrįskite norėti daugiau

Jei suprasite, kad galite turėti viską, būti bet kuo ir daryti bet ką, kyla klausimas: ko gi jūs norite? Štai triuko esmė - apversti visus skundus taip, kad jie taptų jūsų norais. Sutelkite dėmesį į tai, kur jūs norite eiti, o ne kur buvote ar esate.

“Aš nenoriu šito nugaros skausmo” turite paversti į “aš noriu tvirtesnio stuburo”, o “Aš nenoriu šitų sąskaitų” turite paversti į “aš noriu, kad man užtektų pinigų savo troškimams tenkinti”. Pakeisti savo nenoris į norus - menas. Visa, ką darau, tai tiesiog parašau savo skundo priešingybę. Apgręžkite sakinį 180 laipsnių kampu.

Atrodytų, kad mes kuriame gyvenimą vadovaudamiesi savo suvokimu. Jei sutelksime dėmesį į stygių, jis ir karaliaus. Jei į turtus - įgysime jų, “prisitrauksime”. Dangstydamiesi teisinimusi sulauksime dar daugiau trikdžių. Mūsų suvokimas tampa magnetu, stumiančiu mus norima kryptimi.

Daugelis mūsų skrieja per gyvenimą autopiloto rėžimu. Mes tiesiog nesuvokiame, kad galime perimti skrydžio kontrolę. Žinojimas, ko nori, padeda kreipti gyvenimą trokštama linkme.

Dažnas žmogus nežino ko iš tikrųjų nori, nors jiems atrodo kitaip. Pvz. politikas gali būti vaikas, anksčiau stokojęs dėmesio. Verslininkė gali būti jaunuolė, kuri jaučiasi neprilygstanti savo bendraamžiams. Perkamiausių knygų autoriui vis dar gali reikėti įrodymų, kad jis yra išmintingas, mylimas ar dievinamas. Laisvė ir galia ateina iš žinojimo, ko nori, netampant šių troškimų kaliniu.

Kokios mūsų troškimų ribos? Nesu tikras, ar jos apskritai yra. Galima būtų ginčytis dėl fizinių ar mokslinių ribų, bet jos grindžiamos šiuolaikiniais tyrimais. Vienu metu buvo tvirtai tikima, kad žmogus negali nubėgti mylios per keturias minutes. Dabar daugelis tai gali. Kadaise mes žinojome, kad švinas skęsta vandenyje. Dabar jį naudojame laivų statybai. Anuomet visi buvo įsitikinę, kad iki mėnulio nenukaksime. Jį jau aplankėme.

Sąrašą būtų galima tęsti. Dar kartą norėčiau pabrėžti: nesu tikras, kad yra neįmanomų dalykų. Nesu tikras, kad negalima turėti visko. Be abejo, vidutinio šio straipsnio skaitytojo tikslai, ketinimai ir norai yra pasiekiami. Galite nežinoti, kaip ko nors pasiekti, bet žinote, kad troškimas yra kaip nors įgyvendinamas.

Viena, ko jums reikėtų saugotis, yra tai, ką budistai vadina alkanais vaiduokliais. Tai troškimai, valdantys jus, užuot pasidavę jūsų diktatui. Troškimas naujos poros batų, turint nesuskaičiuojamą jų kiekį ir tikrai nesant jokios reikmės, gali būti alkanas vaiduoklis. Toks gali būti ir noras valgyti, nors jūs ką tik pavalgėte.

Alkanus vaiduoklius maitina intensyvūs neurotiški troškimai. Neurotiški, nes esami troškimai painiojami su kažkokiais kitais, sąmoningai nepripažįstamais.

Nenoriu jus atkalbėti nuo troškimų. Troškimai yra gerai. Jie motyvuoja jus pakirsti ryte, gyventi, dirbti, tobulėti, mylėti. Jie yra neatsiejama žmogiškosios sistemos sudėtinė dalis. Jūs galite pasinaudoti troškimu, kad peržengtumėte kitą. Tačiau turite stebėti protą. Turite stebėti iš kur kyla jūsų troškimai. Lieka klausimas: ar jūsų troškimai bus kaip išpaikinto vaiko saldainių parduotuvėje ar jie kyla iš jūsų esybės?


Kitoje dalyje aprašysime nuostatų ir įsitikinimų žalą, kurią patiriame savo gyvenimuose. Pateiksime dešimt dažniausiai pasikartojančių nuostatų, trukdančių žmonėms tapti laimingais.

 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti