Horo >> Liaudies medicina >> Straipsniai

Kuo naudingas imbieras?

2009 07 05 autorius: Eli.lt
Kuo naudingas imbieras?
Naudingosios savybės. Imbieras nuo senų laikų buvo naudojamas skrandžio ir žarnyno ligoms gydyti. Kaip vaistinis augalas jis išsiskyrė savo atpalaiduojančiomis ir  spazmolitinėmis savybėmis. O neseniai atlikti tyrimai parodė, kad imbieras veikia kaip antioksidantas ir naikina uždegimus. 

Be to, pastebėta, kad imbieras yra efektyvi priemonė, šalinanti jūros ligos požymius ir vestibuliarinio aparato sutrikimus, kurių gali atsirasti jodinėjant ar skraidant lėktuvais. Kartu imbieras įveikia ne tik pykinimą, bet ir silpnumą, galvos svaigimą, šaltą prakaitą. 

Imbieras yra efektyvi priemonė nuo pykinimo ir vėmimo nėštumo metu, net tokiu atveju, kai nėščioji serga hiperemeze. Beje, imbieras neturi neigiamo poveikio vaisiui.

Kaip nuskausminamoji ir priešuždegiminė priemonė imbieras vartojamas sergant artritu. 

Pagrindinis aktyvusis imbiero komponentas, lemiantis šio augalo skonį, užkerta kelią gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžio vystymuisi.

Imbieras stiprina imunitetą ir skatina prakaitavimą. 

Augale yra daugybė aktyviųjų medžiagų, todėl norint pajusti teigiamą jo poveikį, pakanka labai nedidelio kiekio. Pavyzdžiui, nuo pykinimo padės arbata, paruošta iš vieno ar dviejų gabaliukų imbiero (2,5-5 cm dydžio arba 60-90 g svorio), užplikytų 250 g vandens. 

Istorija. Imbieras į Europą pateko iš pietryčių Azijos. Pirmieji jo atvežė romėnai, bet tuomet šis augalas buvo žinomas tik Viduržemio jūros teritorijoje, nes nemažai kainavo ir buvo prieinamas tik pasiturintiems gyventojams. Viduramžiais imbieras tapo žinomas visoje Europoje, o ispanų atradėjai užvežė jo į Meksiką, Pietų ir Lotynų Ameriką, kurios XVI a. jau eksportavo imbierą atgal į Europą. Šiandien daugiausia imbiero užauginama Jamaikoje, Indijoje, Fidžyje, Indonezijoje ir Australijoje. 

Kaip pirkti ir saugoti imbierą. Aišku, geriau pasirinkti šviežią imbierą, negu džiovintą arba maltą, kadangi šviežias yra gerokai kvapnesnis ir jame daugiau aktyviųjų medžiagų. Šviežio imbiero šaknis turi būti kieta, glotni ir ant jos neturi būti jokių juodų dėmių ar pelėsių. Šviežias imbieras būna jaunas ir senas. Seną imbierą būtinai reikia nulupti prieš vartojimą, jaunojo lupti nereikia, o nusipirkti jo galima tik Azijos turgavietėse. 

Šviežias nenuluptas imbieras šaldytuve gali būti laikomas iki 3 sav., o šaldiklyje – iki 6 mėn. Maltas imbieras laikomas sandariai uždaromuose stikliniuose induose sausoje, tamsioje  ir vėsioje vietoje. Galima laikyti ir šaldytuve – tuomet tinkamumo laikas pailgėja iki 1 metų.
 
Patarimai, ruošiant imbierą. Pagrindinė taisyklė: patiekalo skonis ir aromatas priklausys nuo to, kada jo įdėsite. Jei gaminimo pradžioje, tai aromatas bus silpnesnis, o jei pabaigoje – stipresnis. 

Imbierą galima naudoti gaminant ryžius, taip pat saldžiuosius patiekalus. Iš imbiero, citrinų sulčių, medaus ir vandens galima paruošti skanų limonadą. 

Saugumas. Imbieras nesukelia alergijos, nes jame nėra purinų ir oksalatų.
Energetinė vertė (30 g imbiero šaknies yra):
Kalorijų - 20 cal
Kalio - 117.65 mg
Magnio - 12.19 mg
Vario - 0.06 mg
Mangano - 0.06 mg
Vitamino Š’6 - 0.05 mg

 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti