Horo >> Asmenybė >> Straipsniai

Išeitis: prašykite ir siūlykite 33

2008 10 20 autorius:
Išeitis: prašykite ir siūlykite

Kaip įveikti nemalonią tylą? Šitas klausimas iki skausmo žinomas kone kiekvienai iš mūsų.

Su bendradarbe iš kito skyriaus devynis aukštus keliatės liftu... Vakarėlyje pažįstate tik šeimininkus, o jie kaip tik šiuo metu yra užsiėmę... Viršininkas jūsų paprašo stotyje pasitikti klientą... Per kviestinę vakarienę kaip tyčia atsiduriate tarp nepažįstamų žmonių.. Pas jus apsilankė pažįstami; neilgai trukus pokalbio temos išsenka...

Kad ir kokios būtų priežastys, trukdančios jums užmegzti pokalbį, joms visoms galima rasti bendrą vardiklį - tai baimė. Baimė apsijuokti, baimė trukdyti, pasirodyti įkyriems arba būti atstumtiems. Nusiraminkite ir pabandykite lengvą pokalbį įsivaizduoti kaip stalo tenisą: keliais maloniais sakiniais paduodate kamuoliuką, kitas atsako (kamuoliuką atmuša), paskui vėl ateina jūsų eilė, ir taip toliau. Kaip ir kiekviename žaidime, garantuotai tuo labiau tobulėsite, kuo daugiau treniruositės.

Nekaskite giliai

Lengvas pokalbis neįpareigoja, taigi pernelyg nesigilinkite. Galbūt jums tai atrodo paviršutiniška, bet yra prasminga: iš pradžių galite ramiai patyrinėti, kas per žmogus yra
priešais jus, ar sutampa jūsų nematomos bangos ir ar norėtumėte susipažinti arčiau. Tam labiausiai tinka bendro pobūdžio temos kaip valgis, kelionės, hobiai, kinas, knygos. Nereikėtų kalbėtis apie problemas, ligas, šeimos istorijas, savo silpnybes ir klaidas, seksą, pinigus - palūkėkite, kol užsimegs tikra draugystė.

Ieškokite bendrumų

Jums nebūtina pasirodyti itin sąmojingiems arba intelektualiems. Tai pašnekovą veikiau atgrasina, nes jis pasijunta verčiamas pasirodyti taip pat puikiai. Svarbiausia - apskritai rasti temą. Jei apie pašnekovą nieko nežinote, užkalbinkite jį apie tai, kas jums šiuo metu yra bendra - vietą, kurioje esate ("Kokios gražios gėlės, ar jums taip pat patinka?) arba progą, kuria susitikote ("Kaip jums patiko paskaita?"). Nepamainoma, visiems aktuali tema yra oras. Nesibaiminkit banalybės, svarbu pradėti kalbėtis, o įrodyti savo intelektą visada spėsite.

Tinkamai formuluokite

Posakiu "Nekišk nosies" tikriausiai dar vaikystėje buvote atpratinti klausinėti apie asmeniškus dalykus. Deja, tai buvo blogas patarimas. Tokie klausimai rodo, kad pašnekovas jums yra įdomus. Paskatinkite jį išsamiai papasakoti apie save. Geriausiai tam tinka vadinamieji atviri klausimai, t.y. tokie, į kuriuos negalima atsakyti vienu žodžiu ar sakiniu. Jie pradedami klausiamaisiais žodžiais "Kodėl?", "Kaip?" ir pan.

Atidžiai klausykitės

Širdies gilumoje kiekvienas žmogus sau atrodo pats svarbiausias ir mėgsta apie save kalbėti. Jei sukursite tam tinkamą atmosferą, garantuotai pelnysite daugiau simpatijų nei save nupiešę gražiausiomis spalvomis. Sutelkite visą dėmesį į pašnekovą. Stenkitės, kad kalbantis žvilgsnis neklaidžiotų. Išlaikykite akių kontaktą ir mimika rodykite, kad klausotės atidžiai, tarkim, šypsokitės, reikiamose vietose parodykite susižavėjiąm arba nustebimą ir pritariamai linkčiokite. Pašnekovą skatinkite kalbėti, rodydami pritarimą arba kartkartėmis susidomėję perklauskite. Nebijokite pasirodyti nuobodūs, mažai pasakodami apie save. Yra kaip tik priešingai: kuo daugiau dėmesio sulauks pašnekovas, tuo daugiau teigiamų savybių nesąmoningai priskirs jums.

Sakykite komplimentus

Kiekvienam žmogui patinka būti giriamam. Tačiau komplimentas turi būti nuoširdus, kitaip gali tik sugadinti nuotaiką. Pokalbio pradžioje raskite ką nors, kas jums patinka - pašnekovo drabužiai, šukuosena, papuošalas, koks nors sugebėjimas. Atvirai apie tai pasakykite. Pavyzdžiui: "Visą laiką akys krypsta į jūsų žiedą". Arba "Girdėjau, užbaigėte projektą X. Sveikinu, tai didelis laimėjimas". Dažnai jūsų pagyrimas kitą paskatina kalbėtis toliau: "Taip, žiedą gavau iš savo močiutės..." arba "Žinote, buvo nelengva darbą atlikti kokybiškai..."

Mintis reikškite pozityviai

Žinoma, pokalbį galima užmegzti ir taip: "Koks baisus šiandien oras" arba "Traukinys niekada neatvažiuoja laiku". Tikriausiai pašnekovas jums pritars ir persimesite keliais sakiniais. Tačiau tokia pokalbio pradžia nenuteikia kalbėtis ilgiau, nes pasirodėte esąs niurzga. Kalbėkite kuo optimistiškaiu, visur įžvelkite teigiamybių ("Kai taip pila, viduje yra tikrai jauku"). Su žmogumi, kuris moka uždegti, padrąsinti, visi kalbasi labai mielai.

Pasiūlykite pagalbą

Apsidairykite, kur galėtumėte praktiškai užmegzti kontaktą. Tarkim, prie užkandžių stalo paėmėte vyno butelį ar kavinuką ir pastebite, kad kas nors šalia jūsų taip pat nori įsipilti.
Maloniai nusišypsokite ir pasisiūlykite: "'Ar galiu įpilti ir jums?" Kartu tarkite dar keletą žodžių, pavyzdžiui, "Šis baltasis vynas yra nepaprastai gaivus" arba "Dabar kavos puodelis bus kaip tik..." Galite į ką nors kreiptis ir specialiai: "Jūsų taurė jau visai tuščia. Einu atsinešti sulčių, gal paimti ir jums?" Mandagų dėmesį vertina visi ir paprastai jis būna įžangą į tolesnį bendravimą.

Prašykite pagalbos

Tyrimai rodo, kad mums ypatingai simpatiški atrodo žmonės, kuriems mes padedame. Priežastis aiški: jie suteikia mums galimybę pasirodyti iš gerosios pusės. Pasinaudokite šiuo efektu. Paprašykite pridegti cigaretę, minutėlę pasaugoti jūsų rankinę ar bagažą, paprašykite paaiškinti tai, ko neva nesupratote. Galite prašyti ir tam tikros informacijos: "Sakykite, kur galima nusipirkti tokią praktišką rankinę?", "Išduokite paslaptį, kaip sumaišyti tokį skanų kokteilį".

Tinkamai laikykitės

Kreipkite dėmesį į kūno kalbą. Jūsų laikysena yra tokia pat svarbi kaip žodžiai. Laikykitės pagrindinės taisyklės: atvirumą rodanti laikysena traukia. Kaip parodyti atvirumą? Rankas laikykite ant kelių arba ant krėslo atramų, nekryžiuokite ant krūtinės ir nespauskite prie savęs rankinuko. Dažnai rodykite delnus, kaip daroma siūlant atsisėsti. Kojas laikykite lygiagrečiai, nekryžiuokite jų. Žiūrėkite pašnekovui į akis, tik nespoksokite kaip gyvatė į triušį. Maloniai šypsokitės. Atsisakymo nepriimkite asmeniškai.

Dauguma žmonių jums bus dėkingi, kad nutraukėte tylą ir mielai tęs pašnekesį. Deja, pasitaiko paniurėlių, arogantiškų, mažakalbių ir niekuo nesidominčių žmonių. Nesileiskite, kad tokie išmuštų jus iš vėžių. Užuot įsižeidę arba pasijutę atstumti, pasakykite sau: tai jo problema, ne mano. Arba: gaila, neišauklėtas. Tokiu atveju kontakto užmegzti nebesistenkite.

 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti

Daugiau komentarų