Horo >> Sapnininkas >> Straipsniai

Pasikartojantys sapnai – metas tikrintis sveikatą? 13

2010 02 23 autorius: Parengė L.Mureikaitė, 123RF nuotr.
Pasikartojantys sapnai – metas tikrintis sveikatą?

Kada metas perkainoti savo vertybes, prisiminti pamirštas asmeninio gyvenimo smulkmenas ar pagaliau keisti patį gyvenimo būdą? Viskam – savas laikas. Bet kartais greičiau priimti vienokį ar kitokį sprendimą mus paragina sapnai.

Ne paslaptis, kad didesnė dalis iš aplinkos gaunamos informacijos taip ir lieka pasąmonės užkaboriuose. Kartkartėmis ten ji ne tik kaupiama, bet ir susisteminama – tiek, kad pasiūlytų mums geresnę išeitį, tinkamesnį sprendimą ar perspėtų apie gresiantį pavojų, kai sąmoningai apie jį nė nenumanėme. Jei tokia pasąmoninė informacija nepatenka tiesiogiai į mintis – ji ima kartotis tuo pačiu motyvu sapnuose.

Ką sako pakartojimas?

Kai kuriuos pasikartojančius motyvus žmogus nesunkiai perpranta pats. Taigi belieka patarti: jei daugiau nei 2 kartus jūs susapnavote ką nors pasikartojančio (daiktą, reiškinį, būseną), tegul ir skirtingame fone, skirtingais aspektais – teks pasikrapštyti ir savo sapnų simbolikoje, ir savo gyvenime.

Bet kartkartėmis pasitaiko ir tokių pasikartojančių sapnų, kurie, atrodytų, niekaip nesusiję su jumis. Vis dėlto pats pasikartojimas savaime jau reiškia, kad pasąmonė siunčia jums signalus: pagaliau metas suvokti vienokį ar kitokį pranešimą.

Sapnas kartojasi? Vadinasi, tinkamai nesureagavote ir nieko nepakeitėte.

Sapnas pasikeitė, bet vis dar jaučiasi, kad jis susijęs su ankstesniaisiais? Veikiausiai jau apčiuopėte, kame reikalas, bandote kažką keisti, bet vis dar kažko iki galo nesupratote ar jūsų pasirinktas sprendimas ne pats geriausias.

Ligos pranašas?

Kartais sapnuose pasikartojantis siužetas gali signalizuoti apie ligą. Ypač jei pasikartojančių motyvų ar nuotaikos negalite paaiškinti jokiomis kitomis savo gyvenimo problemomis.

Beje, naktis ir sapnas – labai parankus metas informacijai apie sveikatos būklę gauti. Kai žmogus miega, jis nebegauna informacijos iš išorės, todėl smegenys turi progą labiau susikoncentruoti į organizmo siunčiamus signalus. Visi organizmo impulsai pirmiausia patenka į smegenis, bet, deja, ne visus juos iš karto sąmoningai suvokiame. Ligą pranašaujančių sapnų ypatumas – tai, kad jie neturi ryšio su išoriniais faktoriais ar emociniais išgyvenimais, bet kartu ir nėra vien mistika.

Pavyzdžiui, kas keletą dienų vis sapnuojate, kad susižeidžiate kokią nors kūno vietą, dėl kokių nors priežasčių sapne ji užgaunama, kaip nors pabrėžiama, išryškinama, sustingsta ar netgi dingsta. Kaip tik ši vieta ir gali būti ligos epicentras. Vidaus organų ligos sapnuose gali pasireikšti įvairių su tais organais susijusių reiškinių motyvu. Pavyzdžiui, nepagrįsta bet labai ryški mirties baimė sapne dažnai liudija apie širdies veiklos sutrikimus, galbūt labai ankstyvos stadijos ligą, tekanti vandens srovė ar užsikimšęs čiaupas – kraujotakos sutrikimai, ir pan.

Sapnai apie ligas pradedami sapnuoti prasidėjus inkubaciniam periodui. Jei tai – ankstyvos stadijos lėtinė liga, sapnas gali kartotis kelis mėnesius ar net metus. Ūmios ligos, kaip, pavyzdžiui, angina, dažniausiai apie save praneša iki susirgimo likus 1-2 paroms. Ūmios ligos atveju daugiau reikšmės turi ne pasikartojantis sapnas, bet apskritai padažnėjęs sapnavimas kelias naktis iš eilės, galbūt vieną sapną su kitu jungia bendri akcentai.

Ligą pranašaujančius sapnus yra tyrinėję ne tik sapnų specialistai, bet ir medikai. Taigi yra išskirti ir dažniausiai su ligomis susiję sapnų motyvai:

• Skrandžio ligos – sugedę produktai, vėmimas, pykinimas;

• Plaučiai – lindimas per siaurą landą, dusimas, ankšti, kvėpavimą varžantys rūbai ar papuošalai;

• Širdis – stipri mirties baimė, sužeidimai, smūgiai į krūtinę;

• Žarnynas – pilvo pažeidimai, neskanus maistas;

• Odos ligos – vabzdžiai, parazitai, po kūną šliaužiojantys maži gyviai, kūną apraizgantys augalai, pasikeitusi odos spalva;

• Rankos, pirštai – kai sapne norite, bet niekaip negalite ką nors užrašyti, paimti, sugriebti;

• Kojos, judėjimo aparato ligos – sapne suakmenėjama, negalima pajudėti iš vietos;

• Peršalimas, gripas, kvėpavimo takų ilgos – maudymasis lediniame vandenyje, šaltas dušas;

• Galva – ankšti galvos apdangalai, nepatogi šukuosena.

Beje, jei vos kelis kartus susapnavote pasikartojantį motyvą, juos vieną nuo kito skiria pakankamai daug laiko – veikiausiai sapnas reiškia ne ligą. „Ligos“ sapnai, kaip pastebėta, sukasi po keletą kartų per savaitę. Jei jūsų atveju nutiko kaip tik taip – metas kreiptis į gydytoją ir tikrintis sveikatą, net jei objektyvių priežasčių nerimauti kol kas lyg ir nėra.
 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti
Anonimas
Labas turiu tokia klausima ka gali reikšti kai per viena naktį su sapnuoju du kartus tą patį sapna kad mano visi draugai artimieji ir t.t miršta ar užsikrėtčia liga ir elgiasi lyk "'zombiai" ir kas keisčiausi kad aš galiu prabusti kada noriu bet kai ir vėl užmingu ir vėl sapnuoju tą patį...
Vaineta
Ka reiškia jeigu mano vaikinas mane sapnavo 3naktis iš eilės o poto aš jį sapnavau kas antrą naktį tris dienas išeilės??
Juste
Sveiki. Nepirmą kartą sapnuojų karą. Na dabar tik tesužinojau, kad tai karas. Nes kaip sapne viskas buvo pateikta mano draugė mirė kai ją įtraukė žemė į vidų. O po to gavau žinutę nuo jos. Visas sapnas kaip koks pasaulio pabaigos siužetas. Ką tai galėtų reikšti?

Daugiau komentarų