Gimimo diena: prietarai ir tradicijos

2011 09 27 autorius: pagal Astroguide.ru, Freedigitalphotos nuotr.
Gimimo diena: prietarai ir tradicijos

Ar pamenate, kaip vaikystėje laukėte savo gimtadienio? Kaip jaudino šventės, linksmybių, dovanų laukimas, kaip nerimavote, ar visi svečiai ateis, kaip jiems patiks jūsų šventė... Ilgainiui šis jaudulys apmalšta, daugiau dėmesio imame skirti tradicijoms, rūpinamės, ar viskas pavyks kaip suplanuota,

Ir vaikiškas džiaugsmas tarsi išgaruoja. Bet neliūdėkite. Geriau aptarkime, kokios tradicijos ir prietarai sietini su gimtadieniu, kurių verta laikytis, o kurių galima ir atsisakyti?

Kviečiame tik draugus

Į gimtadienio šventę kviesti tik artimiausius draugus – sena tradicija. Tą dieną žmogus tampa atviresnis, bet, deja, ne tik gerai – taip pat ir blogai energijai, o pašalinis žmogus kaip tik ir gali jos suteikti, ypač jei tas žmogus nelinki mums visa ko geriausio, pavyzdžiui, pavydi, šiaip nemėgsta ar turi kokių nors pretenzijų. Visas šis negatyvas pasiekia mus per tostus ir nenuoširdžius laimės palinkėjimus. Sukaktuvininkas šią dieną kaip tik ir nusiteikia priimti visus jam adresuotus linkėjimus, taigi jo energetikai gali būti suduotas galingas smūgis, kuris vėliau sugrįš prasta savijauta, ligomis, didelėmis problemomis. Štai kodėl, kad ir kaip norėtųsi, geriau nekviesti į gimtadienį savo viršininkų, kolegų ir kaimynų, jei su jais nesieja artima bičiulystė.

Noras ant torto

Gimtadienio tortas – saldaus gyvenimo, gerovės ir noro išsipildymo simbolis, tarsi padėkos auka susirinkusiesiems ir aukštesnėms jėgoms. Ir kai sukaktuvininkas, prieš užpūsdamas žvakutes, sugalvoja slaptą norą, sukuriamas senovinis magijos ritualas, virtualiam pasauliui ištransliuojama žinia, ko norėtume, ko mums trūksta. Tam, kad noras išsipildytų, apie jį jokiu būdu negalima prasitarti, geriau nė neužsiminti. Manoma, kad tik taip noras turi šansų išsipildyti. Dar viena svarbi sąlyga – žvakutės ant torto turi būti užpūstos vienu ypu, vienu įkvėpimu, Jei to padaryti nepavyko – prašykite draugų pagalbos. Tai reikš, kad jie, sąmoningai ar ne, padės jūsų norui išsipildyti.

Kodėl reikia pūsti žvakes?

Sakoma, kad kartu su užpūstos žvakės dūmeliu mūsų troškimai patenka tiesiai į dangų, pas angelus, kurie ypač atidžiai išklauso tą dieną gimusiųjų norus. Beje, seniau tokia tradicija buvo puoselėjama ne per gimtadienį, o per varduves: senovėje mūsų protėviai ne visada žinodavo tikslią savo gimimo datą, svarbesne data buvo laikoma krikštynų diena, užrašyta Bažnyčios knygoje. Taigi per vardadienį ir sveikindavo sukaktuvininką, kepdavo pyragą ir degdavo tiek šventintų žvakių, kiek metų sukako švenčiančiajam.

Gimtadienio sapnai

Dar viena tradicija – domėtis sapnais, kuriuos sapnuojama gimimo dienos išvakarėse. Manoma, kad šie sapnai, kaip ir Kūčių naktį susapnuotieji, yra pranašingi ir gali numatyti svarbiausius ateinančių metų įvykius. Taigi net ir nesuprantamiausius sapnus, sapnuotus prieš pat gimtadienį, rekomenduojama užsirašyti ir pamėginti išsiaiškinti, ką jie reiškia. Ypač svarbu sapnai, kuriuose regėsite kelius: įsidėmėkite, kur jie veda, ar jie – lygūs, ar nelabai. Ar yra tuose keliuose kliūčių. Šie simboliai kaip tik ir reiškia jūs gyvenimo kelią artimiausiais metais. O jei susapnuosite konkretų žmogų – jis tikrai artimiausiu metu bus itin reikšmingas asmuo jūsų gyvenime.

Švenčiame kartu?

Jei bičiulių ar šeimos narių gimtadienius skiria vos keletas dienų – kodėl gi jų neatšventus kartu? Taip ir pigiau, ir galbūt linksmiau. Tiesa, kartais gerą nuotaiką kiek pritemdo kieno nors primintas prietaras: švęsite gimtadienį kartu – tai ir laimę pasidalinsite pusiau. Laimė, į jį galia numoti ranka. Šis prietaras iš tikrųjų susijęs ne su gimimo diena, o su vestuvėmis. Šios šventės iš tikrųjų nerekomenduojama dubliuoti su kita pora. O štai gimtadienį galima drąsiai švęsti ir kartu. Vienintelis trūkumas – tai, kad sukaktuvininkams teks pusiau pasidalinti svečių dėmesį. Jei sukaktuvininkai – bičiuliai, o jų gimtadieniai – vienodo „kalibro“, švęsti kartu būtų tikrai puiki mintis. Problemų gali kilti tik tuo atveju, jei gimtadieniai skirtingo reikšmingumo (pvz. vienas švenčia 42-ą gimtadienį, o kitas – penkiasdešimtmetį) ar sukaktuvininkai labai skiriasi savo statusu. Tada neišvengiamai vienam jų teks daugiau dėmesio, dovanos bus brangesnės, tostai – iškilmingesni, o kitos sukaktuvės liks nuošaly.

Kodėl negalima švęsti gimtadienio iš anksto?

Manoma, kad per gimtadienį žmogų aplanko ne tik draugai bei bičiuliai, bet ir mirusių artimųjų vėlės bei gerosios dvasios. Ir jei gimtadienį švęsite ankščiau, jūsų angelai sargai ir jus mylinčios vėlės nepateks į šventę ir nepadovanos jums astralinės apsaugos. Esama ir dar grėsmingesnio prietaro, dažnai taikomo garbaus amžiaus žmonėms: atšventus gimtadienį iš anksto, tikrosios datos galima ir nebesulaukti. Tai susiję su teiginiu, esą gimtadienio išvakarėse žmogaus organizmas būna maksimaliai nusilpęs, neatsparus ligoms, padidėja nelaimingų atsitikimų tikimybė. Taigi geriau nepiktinti aukštesniųjų jėgų ir džiaugtis švente tada, kai ji iš tikrųjų ateina.

Kaip gimimo dieną švęsi, taip ir gyvensi iki kito gimtadienio

Kad ir kaip bebūtų keista, šis prietaras išties veikia, lygiai taip pat, kaip ir panašus prietaras, galiojantis Naujųjų Metų dienai. Pastebėta, kad jei žmogus per savo gimtadienį jaučiasi laimingas, jį supa draugai – ateinančiais metais jo gyvenimas bus įdomus, kupinas malonių staigmenų, sėkmingas. O jei per gimtadienį žmogus verks, jam bus liūdna, jausis vienišas, ateinantys metai taip pat bus liūdnesni ir vienišesni nei įprastai. Apskritai gimimo dieną džiaugsmas – būtinas. Taip išreiškiama pagarba ne tik pačiai datai ir sukaktuvininkui, bet ir jo tėvams, protėviams, angelui sargui. Tam tikra prasme ši šventė – tai ritualinės apeigos, kuriomis siekiama pritraukti sėkmę ir gerovę.

Kiti gimtadienio prietarai

• Nevalia dovanoti aštrių daiktų ir kambarinių augalų vazonuose. Taip pat nosinių, veidrodžių, šukų. Jei kas nors vis dėlto padovanojo kurį nors „draudžiamą daiktą“, simboliškai sumokėkite už jį smulkia moneta – taip blogis bus neutralizuotas.

• Nepriimkite dovanojamos tuščios piniginės, nes iš jos lemta „išgaruoti“ pinigams. Tegul dovanojantysis ten įdeda bent keletą smulkių monetų.

• Už stalo negalima sodinti 13 žmonių. Jei svečių kaip tik tiek ir susirinko – skubiai paieškokite keturioliktojo.

• Linkėjimai negali prasidėti neiginiu: linkėkite ne „nesirgti“, o „būti sveikam“. Tai turėtų būti ne neigimas, o teiginys.

• Lietus per gimtadienį pranašauja laimę. Ypač jei iš ryto švietė saulė, o vakarop prapliumpa lyti.

Ar laikytis per gimtadienį prietarų ir tradicijų, ar elgtis savaip? Jūsų valia. Vis dėlto svarbiausia – kad per gimtadienį jaustumėtės nuostabiai, sugertumėte gerus palinkėjimus ir nusiteiktumėte, kad ateinantys metai tikrai bus geresni už praėjusiuosius.