Dienotvarkė, kaip tapti sveiku ir energingu?

2016 08 10 autorius: Horo.lt
Dienotvarkė, kaip tapti sveiku ir energingu?

Pats brangiausias dalykas, kurį turi žmogus – tai laikas, ir kad jį išnaudoti savo reikmėms, reikia teisingai jį organizuoti. Šiuo atveju gali padėti dienotvarkė. Juk tam, kad pastatytumėt namą, reikalingas planas, kitaip namas ims ir sugrius arba greitai taps nebetinkamas.

Viskas priklauso nuo to, koks žmogaus gyvenimo būdas, kur jis dirba, kokioje šalyje. Tačiau iš esmės žmonės gyvena pagal tuos pačius prigimtinius įpročius. Visiems reikia valgyti ir miegoti. O štai kokiu laiku visą tai daryti, geriau nuspręsti individualiai. Kai kam lengviau anksti keltis ir anksti gultis, kai kam vėliau gultis ir vėlai keltis. O kad diena būtų efektyvi ir produktyvi, tam reikia atrasti tinkamą laiką. Jį galima nustatyti eksperimentiniu būdu, naudojantis rekomendacijomis.

Pasak Vedų (senovės šventųjų raštų), žmogaus protas ilsisi ir kaupia jėgas nuo 21 iki 24 val. Būtent šiuo periodu žmogui geriausiai užmigti. Dar reikia prisiminti, kad atsikelti reikia iki aušros, o daugumai pilnavertiškai išsimiegoti reikia 6-7 valandas, tuomet optimalus laikas eiti miegoti yra 22 val.

Dieną galima pailsėti 10-15 minučių. Miegas, trunkantis ilgiau nei 20 minučių dienos metu, atima daug energijos, o pasekmės – sunki galva.

Pažymėtina, kad 70 proc. depresijos atvejų galima panaikinti anksti ryte prausiantis po šaltu dušu.

Labai svarbi ir miego kokybė. Netgi svarbiau nei kiekis. Kokia nuotaika žmogus užmiega ir su kokia prisižadina – tai turi įtakos jo savijautai ir santykiams su aplinkiniams. Jei kiekvieną dieną gultis miegoti su mintimi, kad ryte vėl reikės anksti keltis ir eiti į nemėgiamą darbą, tuomet ir visa diena nebus džiaugsminga bei produktyvi. Ir atvirkščiai, jei užmigsite su mintimi apie rytdienos patrauklius planus, tuomet ir atsikelsite be žadintuvo.

Atraskite tai, ką mėgstate labiausiai, ir jūs atsikelsite kartu su kylančia saule, nesulauksite, kada reikia keltis ir užsiimti mėgiamu darbu.

Sunkų darbą geriausiai atlikti pirmoje dienos pusėje, o visą likusį darbą – antroje. Pirmoje dienos pusėje jūs esate pasikrovę energija po miego, tad būsite labai sėkmingi. Tačiau yra žmonių, kuriems geriau pavyksta dirbti naktiniu metu – tai negalima atmesti. Vedos pateikia bendras rekomendacijas visiems, tačiau negalima pamiršti individualumo.

Ne mažiau svarbus faktorius dienotvarkėje – mitybos laikas. Geriausiai, jei šis laikas stabilus: pusryčiai, pietūs ir vakarienė vyksta konkrečiu metu. Tai leis organizmui dirbti kaip laikrodukui.

Pasak Vedų, pusryčiams idealiausias laikas yra nuo 6 iki 7 val., pietums – 12 val. Apskritai, pietūs rekomenduojami nuo 11 iki 13 val.

Vakarienei skirkite laiką nuo 18 iki 21 val. Vakarienė turi būti lengva. Geriausiai tam tinka daržovės. Po 21 val. patartina nevalgyti, šiuo metu, taip pat ir naktį, Vedos rekomenduoja gerti šiltą pieną.

Apibendrinant, dienotvarkė turi miego, maisto ir darbo laiką. Visą dienotvarkę reikia sudarinėti individualiai, ir tik tuomet pasieksite gerų rezultatų. Teisingai sudaryta dienotvarkė padės jums taupyti laiką, o jūs jausitės budrūs, sveiki ir energingi.