Stebuklingoji ženšenio šaknis

2008 05 25 autorius:
Stebuklingoji ženšenio šaknis
Teigiamas ženšenio poveikis žmogaus organizmui žinomas jau nuo senų laikų. Nors ženšenis brandina skaisčiai raudonas uogas, tačiau naudojama tik jo šaknis. Šio augalo šaknis jau tūkstančius metų naudojama liaudies medicinoje. Ženšenio šaknis dar senovėje pradėta vartoti arbatos ar antpilų forma. Iš pradžių ženšenis buvo naudojamas kaip maistas, tačiau netrukus pradėtas vertinti kaip jėgų suteikiantis ir atjauninantis augalas. Šis Rytų Azijoje ir Šiaurės Amerikoje randamas augalas padeda išvengti nuovargio, nervinės įtampos bei depresijos, stiprina atmintį, padeda susikaupti ir nesiblaškyti.
 
Ilga ženšenio taikymo medicinoje patirtis leidžia tvirtinti, kad šis augalas padeda spręsti ne tik psichinės sveikatos problemas. Jis pasižymi ir kitomis gydomosiomis savybėmis. Vartojamas po valgio ženšenis sumažina gliukozės kiekį kraujyje. Taip pat stiprina organizmo imuninę sistemą, reguliuoja medžiagų apykaitą, skatina jodo pasisavinimą skydliaukėje, lėtina senėjimo procesus, padeda esant potencijos sutrikimams.
 
Ženšenis yra gerai toleruojamas, todėl tiks beveik visiems, norintiems pasisemti energijos. Pasak Rytų medicinos, tinkamiausias laikas vartoti ženšenį – ruduo ir žiema. Senovėje šis augalas buvo vadinamas „imperatoriškuoju“ dėl gausybės veikliųjų medžiagų, esančių jo šaknyje.
 
Produktų, kuriuose yra stebuklingosios šaknies, labai daug. Ženšenio preparatus patariama vartoti sportuojantiems žmonėms, nes jie malšina raumenų skausmus. Sportuojant raumenyse kaupiasi pieno rūgštis, dėl kurios ir atsiranda raumenų skausmai. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog ženšenis greitai ir veiksmingai mažina pieno rūgšties kiekį organizme. Pastebėta, kad sportuojant vartojant ženšenio ekstraktą sumažėja širdies susitraukimų dažnis, pagreitėja jo atstatymas iki pradinio lygio bei efektyviau pašalinama pieno rūgštis (laktatas).
 

Taigi nuolat vartojant ženšenį ar įvairius iš jo pagamintus preparatus gerėja ir psichinė, ir fizinė sveikata. Be to, šis augalas laikomas ir stipriu afrodiziaku.