Diabetas ir joga

Liaudies medicinos liga

Cukrinio diabeto diagnozė gali sukrėsti kiekvieną. Keičiasi gyvenimo būdas, tenka laikytis specialios dietos, gerti vaistus, atsisakyti įprastų dalykų. Sergant šia liga, svarbu išlikti fiziškai aktyviems. Šiandien teigiama, jog sergant diabetu reguliariai praktikuojant jogą pastebimas teigiamas jos poveikis.

Cukrinis diabetas

Sergant diabetu (cukralige) organizmas nepajėgia pasisavinti gliukozės iš kraujo. Taip nutinka dėl ląstelių nejautrumo insulinui arba dėl sumažėjusios insulino gamybos kasoje. Dėl šių priežasčių gliukozės kiekis ląstelėse būna labai mažas, o kraujyje – per didelis. Yra skiriamos dvi šios ligos formos: I ir II tipo diabetas. II tipo diabetas išsivysto gerokai dažniau. Juo serga apie 90% diabetikų.

Nežiūrint į šią ligą rimtai ir jos nekontroliuojant, gali atsirasti įvairių diabeto komplikacijų: vystosi aklumas, inkstų nepakankamumas, pažeidžiami kojų nervai ir kt. Cukrinis diabetas laikomas neišgydoma liga, tačiau taikant šiuolaikinius gydymo metodus, žmogus gali normaliai gyventi ir dirbti. Diabetą turite išmokti kontroliuoti visapusiškai (fiziškai, emociškai, protiškai), pažinti streso simptomus, emocinį nepastovumą, laikytis dietos ir t.t.

Pastaruoju metu atlikti tyrimai rodo, jos fizinis aktyvumas bei pratimai teigiamai veikia diabetu sergančius žmones.

Jogos poveikis

Šiandiena jau neabejojama teigiamu jogos poveikiu diabetu sergantiems žmonėms. Išskiriami 2 pagrindiniai jogos poveikiai sveikatai:

1. atliekant jogos kvėpavimo pratimus, susitraukiant ir atsipalaiduojant pilvo raumenims, teigiamai veikiama kasa bei stimuliuojamos jos ląstelės

2. atliekant jogos asanas mažėja gliukozės kiekis kraujyje

Be to, praktikuojant jogą įgyjama pasitikėjimo savimi bei ramybės, keičiasi požiūris į gyvenimą. Joga – ne tik kūno lavinimas, bet ir būdas suvaldyti jausmus ir mintis. Indijoje veikia medicinos centrai, kuriuose žmonės sergantys diabetu gydomi atliekant jogos asanas, medituojant bei darant kvėpavimo pratimus.

Atliekant jogos pratimus

• Svarbu, kad atliekant jogos pratimus gerai jaustumėtės, būtų patogu ir nieko neskaudėtų. Judesiai turi būti atliekami ramiai ir lėtai. Negalima pratimų daryti per jėgą, saugokite raumenis nuo pertempimo ir traumų.

• Išbandykite kiekvieną jogos asaną ir stebėkite savo organizmo reakciją. Iš pradžių pradėkite nuo lengvesnių ir paprastesnių judesių.

• Jogos pratimus darykite ryte ir vakare pamažu ilgindami treniruočių laiką (iki 30 – 40 min.).

• Pratimus atlikite lėtai ir švelniai tempdamos galūnes. Jogos asanoje išbūkite tiek, kiek norisi.

• Medituokite, nes tuomet atsipalaiduoja nervinė sistema. Tai teigiamai veikia endokrinines liaukas ir kasą.

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą: