Horo >> Asmenybė >> Straipsniai

Kaip rasti išeitį iš situacijos be išeities? 1

2016 08 17 autorius: Horo.lt, Freedigitalphotos nuotr.
Kaip rasti išeitį iš situacijos be išeities?

Kiekvienam žmogui gyvenimas pateikia įvairių siurprizų. O kartais – ir tokių situacijų, kai išeities, atrodytų, nėra. Nė vienas nežinome, ką mums ruošia rytojus.

Neieškoti kaltų

Paskendus kasdieniuose rūpesčiuose retai kada susimąstoma apie tai, kaip galima būtų apsaugoti save. Šiaudo griebiamės paprastai tada, kai perkūnas jau trenkė iš giedro dangaus, ir atsitraukti tenka ne į iš anksto pasiruoštą poziciją, o į nežinomybę, į niekur. Dažniausiai atrodo, kad į prarają.

Savo nelaimėje žmogus tampa pažeidžiamas, nemalonumai tiesiog lipte limpa prie jo. Tada sakome: bėda viena nevaikšto. Tuomet kyla klausimai: ką daryti? Kas kaltas? Tiesa, dažniau – atvirkščiai: visų pirma – kas kaltas? Ir tik paskui – ką daryti?

Dauguma žmonių vis dėlto tokiose situacijose pradeda analizuoti situaciją nuo kaltojo paieškų, o ne nuo to, kokį konstruktyvų sprendimą susidarius esamoms aplinkybėms reikėtų priimti.

Taigi pirmoji taisyklė, kurią vertėtų įsisąmoninti – tai liautis ieškojus kaltų sudėtingose situacijose, atleisti visiems, ką norėtųsi apkaltinti. Ir visų pirma – atleisti sau. Jėgų prireiks ieškant išeities, kovojant, atsigaunant, tad jas vertėtų pataupyti.

Laukti stebuklo – vaikiška

Be abejo, galima apkaltinti visą pasaulį, užsispeisti į kampą ir laukti, kol situacija kaip nors išsispręs savaime. Taip paprastai elgiasi vaikai. Jie nesistengia spręsti visų jiems iškilusių problemų, stengiasi jas pamiršti, atidėti vėlesniam laikui, o iš tikrųjų laukia, kol situacija laimingai išsispręs. Arba fėjos su burtų lazdele. Arba tiesiog stebuklo.

Deja, nieko gero tokia pozicija neduoda. Todėl tėvai visų pirma turėtų formuoti pasitikėjimu grįstus santykius su vaikais, kad visada žinotų apie savo atžalų problemas ir laiku ateitų į pagalbą, parodytų galimas išeitis iš sudėtingos situacijos. Tėvų funkcija – anaiptol ne bausti ir griebtis sankcijų, o padėti.

Pagalba – šalia

Taigi visų pirma suimkite save į rankas. Susikaupkite. Išanalizuokite situaciją. Kvieskitės į pagalbą visus, ką tik galite. Ir negalvokite, kad jūsų problemos artimiems žmonėms neįdomios. Jie jus myli, taigi mėgins padėti kuo tik gali: vienas – patarimais, kitas – konkrečiais veiksmais. Labai svarbu, kad šalia būtų žmogus, į kurį galima atsiremti. Deja, taip būna ne visada.

„Belskite, ir bus atidaryta“. Pamenate? Prašykite pagalbos ne tik artimųjų, draugų, pažįstamų. Visų pirma kreipkitės į savo Likimą, Viešpatį, Angelą Sargą ar kitas aukštesniąsias jėgas, kuriomis nors kiek tikite. Raskite savo šventovę, jei tokios dar neturite. Apeikite visas vietas jūsų aplinkoje, kur, jūsų nuomone, tvyro palanki, sakrali energija. Išsirinkite, kur jums geriausia susikaupti ir apmąstyti esamą situaciją bei kreiptis į aukštesnes jėgas pagalbos. Tokia vieta tikrai yra, ir kai joje atsidursite – širdis leis suprasti, kad čia yra kaip tik tai, ko ieškojote.

Prašykite atleidimo, pagalbos, užtarimo, globos. Melskitės arba kartokite afirmacijas – tai kur kas geriau, nei pasiduoti nevilčiai ir pulti į depresiją.

Mintis – į rankas

Dabar turėtumėte daryti viską, kad kontroliuotumėte savo mintis. Negalite produktyviai galvoti? Melskitės, kartokite jums aktualias mintis, posakius, gal netgi eilėraštį – ir tuo pačiu laukite, kol sąmonė praskaidrės ir į galvą ateis reikiamas sprendimas, idėja, pasiūlymas ar tiesiog širdį užlies viltis.

Išmokite atsipalaiduoti. Ir fiziškai, ir emociškai. Imkitės meditacijos. O atsipalaiduoti galima įvairiais būdais. Vienas paprasčiausių – sukoncentruoti dėmesį. Visų pirma – į kvėpavimą, o tada – į viso kūno atpalaidavimą (iš pradžių visi raumenys sąmoningai įtempiami, o tada nuosekliai, vienas po kito, atpalaiduojami, pradedant pėdomis ir baigiant kaklo bei veido raumenimis). Sukoncentruokite dėmesį į kokį nors vaizdą ar garsą. Tai gali būti jūros bangų ošimas, jūsų tariamas garsas (pavyzdžiui, jogų praktikuojamas „oommm“).

Apskritai jogos įgūdžiai tokiose situacijose netgi labai padeda, nesvarbu, ar praktikuojate jogą nuolat, ar tik retkarčiais, namuose. Pasirinkite keletą asanų, atlikite jas skambant meditacinei muzikai.

Nusiraminti padeda ir vandens procedūros – įvairios vonios, sauna, baseinas, apsiliejimai, dušas.

Pasivaikščiojimas – puiki veikla ieškant tinkamų minčių. Rinkitės vidutinį ar greitą ėjimo tempą. Būtų idealu rinktis maršrutą jūros ar upės pakrante, parku, mišku ar jums gražiomis senamiesčio gatvėmis.

Sielą nuraminti padės sodo darbai, kambarinių augalų priežiūra, geras filmas, knyga, netgi buto tvarkymnas ar nedidelis remontas.

Jei turite problemų su sveikata – dabar pats metas imtis jas spręsti. Užsisakykite profilaktinio gydymo kursą net jei rimtai nesergate. Ypač vertėtų atkreipti dėmesį į gastrito, migrenos, osteochondrozės profilaktiką – užpuolus stresui šie nemalonumai labai paūmėja.

Nors šopingas užpuolus nevilčiai – ne visada pati geriausia išeitis, vis dėlto pasivaikščiojimas po parduotuves ieškant kokio nors naudingo ar labai patinkančio daikto – tai savotiška medžioklės atmaina, kurį laiką padedanti efektyviai atitraukti mintis nuo nemalonios problemos. Pradžiuginkite nauju pirkiniu save, o dar geriau – ką nors iš artimųjų.

Gyvenimui daugiau spalvų suteiktumėte jei išpildytumėte bent vieną savo nematerialią svajonę. Troškote šokti su parašiutu, išsiruošti į žygį, perskaityti mokslo enciklopediją ar sudėlioti nuotraukų albumą – pirmyn! Veikite!

Svarbiausia – neužsiciklinkite ties problema, nepasinerkite į ją stačia galva, ieškokite galimybės surikiuoti savo mintis ir jausmus, analizuokite juos tarsi iš šono.

Tai kur gi vis dėlto ta išeitis?

Ėmusis visų čia išvardytų veiksmų jūsų tikslas – laikinai nustumti problemą į pasąmonę, o savo sąmone – atvirkščiai, kol kas nuo jos atsiriboti. Pradėjus sąmoningai veikti ir nukreipus mintis kita linkme pasąmonė aktyviau ieškos sprendimų – išeičių iš situacijos, iš kurios, atrodo, nėra išeities.

Kai sprendimas bus rastas – jį suvoksite gana aiškiai. O tada jau matysite, kokias aplinkybes galite išnaudoti savo naudai, kaip bent minimaliai savo veiksmais keisti susidariusią padėtį savo naudai.

Nenustebkite – veikiausiai rasite ir tokių variantų, kurių iš pirmo žvilgsnio nė nepastebėjote. Prieš jus atsivers Durys: IŠĖJIMAS iš nemalonios situacijos šiandien ir ĮĖJIMAS į naują nuostabų gyvenimą rytoj!
 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti
vardas
Nekenčiu psichologų

Daugiau komentarų