Horo >> Liaudies medicina >> Straipsniai

Greitoji pagalba be vaistų

2016 07 13 autorius: Eli.lt, Freedigitalphotos nuotr.
Greitoji pagalba be vaistų

Kartais patenkate į tokias situacijas, kai reikia reaguoti skubiai, o po ranka – nė vienos reikalingos tabletės. Tenka naudotis tokiomis priemonėmis, kokias turite. Kaip greitai padėti sau ar kitam žmogui be medicininių preparatų?

Biologiškai aktyvūs taškai

Akupresūra (biologiškai aktyvių organizmo taškų spaudimas) – vienas efektyviausių greitųjų gydymo ar savijautos gerinimo būdų. Svarbiausia šiame moksle – surasti reikiamą tašką ir teisingai jį paveikti. Biologiškai aktyvūs taškai dažniausiai išsidėstę nedideliuose kūno įlinkiuose, jų skersmuo – 0,2-5 mm, juos spustelėjus pajuntama, kad tai – jautri, kiek skausminga vieta.

Akupresūros ir akupunktūros specialistai šiuos taškus veikia adatėlėmis, specialiomis lazdelėmis arba pirštais. Kadangi mažiausiai profesionalių įgūdžių reikia kaip tik taškų poveikiui pirštais, peržvelkime pagrindines technikas.

Biologiškai aktyvius taškus spaudant pirštais galutinis poveikis priklauso nuo būdo, jėgos ir poveikio trukmės. Taškų spaudymas gali jaudrinti arba nuraminti.

Masažas paprastai atliekamas smiliumi ir nykščiu, o paspaudimai trunka nuo 30 sekundžių iki 5 minučių.

Greita pagalba užsupus

Užsupo lėktuve, automobilyje ar laive? Galvos svaigulį ir pykinimą įveikti padės taškas, esantis maždaug per 2 pirštus žemiau delno pagrindo, riešo linkio kryptimi, ties rankos viduriu. Nykščiu ir smiliumi stipriai suspauskite šį tašką iš abiejų riešo pusių. Po 10-30 sekundžių jums turėtų palengvėti.

Refleksologija nuo kraujavimo iš nosies

Norint sustabdyti kraujavimą iš nosies galima naudoti tašką, kuris yra pėdoje. Taigi jei kraujas iš nosies teka jums pačiai – prireiks pagalbininko. Atsisėskite ant kėdės. Kitas žmogus tegul pakelia jūsų kairę arba dešinę koją (priklausomai nuo to, iš kurios šnervės kraujuojate: jei iš dešinės – dešinę koją, jei iš kairės – kairę) ir papliaukši delnu per apatinę pėdos dalį. Po kiek laiko kraujavimas turėtų liautis.

Atsikratyti skausmo per keletą sekundžių

Nustatykite skausmo lokalizacijos vietą ir įvertinkite, kiek tas skausmas stiprus. Smilius uždėkite ant skaudamos vietos taip, kad vienas pirštas būtų ties skausmingo ploto pradžia, kitas – ties pabaiga (pavyzdžiui, pasitempus kojos raumenį, vieną pirštą uždėkite viršuje, kur skausmas prasideda, kitą – apačioje, kur skausmas baigiasi). Jei skausmo apimtas plotas nedidelis, pirštus sudėkite greta vienas kito. Minkštais sukamaisiais judesiais pradėkite masažuoti. Jei teisingai nustatėte skausmo apimtą plotą, skausmas turėtų palengva silpti. Geresnio rezultato pasieksite jei pirštai bus šalia skausmo zonos, o ne pačioje skausmo zonoje. Ir nepersistenkite – jei spausite per stipriai, skausmas stiprės.

Nuo saulės smūgio

Pačiame delno centre yra taškas, kurį stimuliuojant ritmiškais paspaudimais galima sušvelninti saulės smūgio simptomus.

Ką daryti pakilus aukštai temperatūrai?

Su aukšta temperatūra galima kovoti į pagalbą pasitelkus šiuos metodus:

• Pridėkite drėgna šaltą rankšluostį prie čiurnų. Vietoje rankšluosčio galite vandeniu suvilgyti kojines ir jas apsiauti. Ypač efektyviai toks metodas padeda numušti temperatūrą vaikams.

• Išgerkite arbatos su šalaviju ir melisa: užpilkite žoleles verdančiu vandeniu ir pakaitinkite ant lėtos ugnies 10 minučių, tada perkoškite ir išgerkite.

• Palaikykite šaltą kompresą ant galvos ir ant kaklo.
 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti