Horo >> Horoskopai >> Straipsniai

Drakonas – metų simbolis 1

2012 01 23 autorius: pagal MyJane.ru
Drakonas – metų simbolis

Drakonas – mitinė būtybė, kuri iš tikrųjų tarsi ir neegzistuoja. Tačiau kodėl vis dėlto drakonas – ne tik neatsiejama Tolimųjų Rytų kultūros dalis, bet ir personažas, kuris dažnai minimas Vakarų pasakose? O kaip tik nuo šiandien, sausio 23, ne tik kinai, bet ir mes, vakariečiai, minime Drakono metų pradžią.

Keturių stichijų simbolis

Rytuose šis gyvūnas atstovauja vienu metu 4 stichijoms: Žemei, Vėjui, Ugniai ir Vandeniui. Taip pat ir keturioms pasaulio šalims – Rytams, Vakarams, Šiaurei ir Pietums, bei įkūnija ir mūsų pasaulį, ir požemio karalystę.

Drakono simbolika itin paplitusi Kinijoje. Kinų drakonas – tai savotiškas kelių būtybių hibridas. Jis turi kupranugario snukį, elnio ragus, demono akis, karvės ausis, gyvatės kaklą, moliusko pakaušį, karpio žvynus, erelio nagus ir tigro letenas. Ant galvos – didžiulė skiauterė.

Pasak kinų legendos, drakonas turi 117 žvynų, iš kurių 81 prisodrintas teigiamos energijos Jan, o36 – neigiamos energijos In. Taigi jis šiek tiek kuri ir šiek tiek griauna.

Kaip ir dauguma dievybių, Drakonas Kinijoje ir Japonijoje žmonėms gali apsireikšti įvairiais pavidalais: jaunuolio, brandaus vyro, merginos ar senutės, taip pat kaip bet kuris kitas gyvūnas (žiurkė, gyvatė, žuvis), medis, ginklas. Nepriklausomai nuo to, kokia jo išorė, drakonas visada glaudžiai susijęs su vandeniu. Jis dar vadinamas lietaus valdovu. Manoma, kad jis – tai griaustinio dievybė, kuri priverčia lietų kristi į žemę. Įdomu kad kitų religijų dievybės, susijusios su lietumi, neretai taip pat pasirodo drakono pavidalu: tai ir indoarijų dievas Indra, ir graikų Dzeusas, ir Mažosios Azijos Tarku, ir Babilono Mardukas.

Senovės egiptiečiai turėjo savą drakono variaciją – šventąjį krokodilą. Krokodilo pavidalu vaizduotas dievas Oziris, kuris taip pat įkūnijo ir Nilo upę bei valdė jos potvynius ir atoslūgius. Senovės Egipto mituose dievas Setas nužudo Ozirį, nuo to visas Nilo vanduo esą tapęs kruvinas. Beje, dievas Setas mitologinėje sąmonėje taip pat sietas su drakonu Apepu, simbolizuojančiu Tamsą ir Blogį.

Tuo metu, kai Egipto faraonas veikė kaip žemiškasis Ozirio arba jo sūnaus Goro įsikūnijimas, kinų imperatorius pats įkūnijo drakono dievybę. Paprastai jis dėvėjo mantiją, išsiuvinėtą drakoniukais.

Pasak legendų, kinų drakonas gyveno gilioje uolos duobėje (šulinyje). Pats garsiausias drakono šulinys yra ant Mauni Pin viršukalnės Chu-Či vietovėje. Jis vadinamas Auksiniu pavasario šuliniu. Drakono šulinių yra Jeruzalėje, Airijoje ir Škotijoje. Jei tikėtume mitais, tose vietose gyveno paslaptingos būtybės – demonai. Pavyzdžiui, senovės graikai tikėjo, kad tokie demonai –tai šimtagalvės pabaisos, kurių degančios akys galėjo iššaukti krušą, potvynius ir ugnies upes.

Drakonų kovos

Kinai tikėjo, kad drakonai kartkartėmis rungiasi tarpusavyje, tačiau į jų kovas paprastiems mirtingiesiems žiūrėti šiukštu nevalia – gali nutikti nelaimė. Kinijoje tikėta: kai drakonai kaunasi, jie į mus nežiūri, tad kodėl mes turėtume žiūrėti į juos? Jei mes neieškosime drakonų, jie taip pat mūsų neieškos.

Kai drakonai kaunasi, į žemę krenta ugnies kamuoliukai ir perlai. Kamuoliukai virsta žaibais, perlai – lietumi. Gamtos stichija – lietus – senovės kinų tikėjimuose asocijuojasi su dviejų drakonų – mėlynojo ir geltonojo – kova. Geltonasis drakonas simbolizuoja ugnį, mėlynasis – vandenį.

Drakonų valdovė

Dar viena kinų legenda pasakoja apie drakono kiaušinius. Pasak jos, yra toks ypatingas akmuo, kuris iš tikrųjų – visai ne akmuo, o drakono kiaušinis. Jei sudaužytum tokį kiaušinį, iš jo išsiveržtų žaibas, imtų griaudėti griaustinis, o iš dangaus imtų kristi drakono vaikai. Bet iki tol, kol jie nukris ant žemės, iš akmens turėtų ištekėti nemažai vandens. Taip drakonas susiejamas su vaisingumo dievybe.

Senovės legenda, byloja apie tai, kaip viena senutė lauke rado penkis drakono kiaušinius. Iš jų išsirito mažučiai drakoniukai, senutė nunešė juos prie upės ir paleido į vandenį. Už tai ji buvo apdovanota gebėjimu numatyti ateitį. Žmonės ją praminė drakonų valdove. Kai ji upėje skalbdavo skalbinius, žuvys (o jos simbolizuoja drakono tarnus) ją pagerbdamos išsirikiuodavo ir šokdavo.

Drakono tatuiruotė

Populiaraus švedų rašytojo Stigo Larsono bestselerio „Millenium“ herojė Lizbeta turėjo drakono tatuiruotę. Manoma, kad drakono tatuiruotė jos savininkui suteikia jėgų ir valdžios, taip pat apdovanoja jį ypatingomis magiškomis ir dvasinėmis savybėmis. Ar tik ne tatuiruotė ir lemdavo, kad Lizbeta Salander išsisukdavo iš pavojingiausių situacijų beveik nenukentėjusi.

Drakonas ir Gyvatė

Drakono metais, pasak Rytų kalendoriaus įžvalgų, turėtų vykti daug audringų įvykių ir permainų. Drakono metais gimę žmonės paprastai išsiskiria protu, veiklumu, neretai pasiekia karjeros aukštumų.

Po Drakono lauksime Gyvatės metų. Visi procesai, prasidėję 2012 metais, turėtų logiškai baigtis 2013. Tuomet Drakono išjudinti galingi energijos srautai pagaliau atras savo kryptį ir vagą.

 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti
Alma
Lašelis tiesos tame yra

Daugiau komentarų