Horo >> Asmenybė >> Straipsniai

6 būdai tobulinti intuiciją

2016 08 17 autorius: pagal Astroguide.ru, 123rf nuotr.
6 būdai tobulinti intuiciją

Mūsų intuicija – trumpiausias kelias į produktyvumą, supratimą, žinias, inovacijas ir sprendimų priėmimus. Kaip išmokti ją naudoti?

Ar jums teko kada žvelgti į problemą ir suvokti jos pagrindinę priežastį bei sprendimo būdą akimirksniu, nieko neanalizavus? O galbūt jus išmokė nepasitikėti šiuo vidiniu balsu? Todėl vis tikrinate savo intuiciją, nepaisant to, kad daugumoje atvejų ji neklysta, ar ne?

Jei pasitikite savimi, iš tikrųjų turite galimybę spręsti problemas akimirksniu. Tokią galimybę turi kiekvienas žmogus. Tačiau kaip ja pasinaudojus pažadinti jumyse glūdintį kūrėją, balsą, kuris prasiskverbia pro niekų ir beprasmybės rūką ir sako mums tiesą ir tiktai tiesą?

6 būdai tobulinti intuiciją:

1. Pajuskite savimi

Įsivaizduokite save kito vietoje. Dar geriau – pajuskite tą patį. Štai kodėl verta rinktis pokalbį telefonu vietoje elektroninių žinučių,dar geriau – susitikti su pašnekovu gyvai, atidžiai išklausyti, suvokti jo jausmus ir išgyvenimus, pabūti situacijoje, apie kurią kalbate, žvelgti į įvykius ne iš šono, o iš vidaus.

2. Leiskite sau pajusti baimę ir nugalėkite ją

Juk jums nepatinka baimė, tiesa? Tačiau neišvengiamai kartkartėmis tenka su ja susidurti. Pamėginkite savo baimę paversti drauge. O jei nesijaučiate superžmogumi ir negalite savo baimės įveikti – išmokite ją panaudoti pozityviai. Baimė pažadina intuiciją ir didėja jei bandome jai priešintis. Kaip tik todėl verta leisti sau ją pajusti, išgyventi. Nesipriešinkite baimei. Neslėpkite jos. Susikoncentruokite ties šiuo jausmu ir išgyvenkite jį iki galo. Išgyvenus baimę situacija tarsi nuskaidrėja, tampa aiškesnė. O kartu sustiprėja ir intuicija, išmokstama atidžiau klausytis savo vidinio balso ir priimti savo vidinį pasaulį tokį, koks jis yra, užuot jį neigus ir su juo kovojus.

3. Emocinis savitarpio supratimas

Kai kontaktuojate su kitu žmogumi – nesvarbu, ar akis į akį, ar telefonu – pamėginkite atpažinti jo emocijas. Įvardykite jas. Ar žmogus atrodo sudirgęs, ar laimingas, kupinas vilčių, džiugus, ar atvirkščiai, sugniuždytas, liūdnas? Kuo labiau susikoncentruosite į emocijas, tuo giliau suprasite įvairias situacijas ir tuo geriau jums sufleruos intuicija. Intuityvi nuojauta ir abstrakčios idėjos kyla iš to paties šaltinio, kaip ir emocijos, todėl kuo geriau mokėsite nustatyti emocijas, tuo geriau seksis klausyti savo vidinio balso ir kurti. Atpažinti emocijas – tiek savo, tiek ir kitų – efektyvus pratimas.

4. Neteiskite – ir pamatysite daugiau

Jei tik pradedate smerkti save ar ką nors kitą – reiškiasi ne jūsų intuicija, o negatyvi energija, kuri kaip tik ir blokuoja intuiciją. Jei vidini kritikas sako: „Jis – kvailys“, „Ji – bjaurybė“, „Aš sustorėjau“ arba „Man loterijoje nesiseka“, - stabtelėkite ir pagalvokite, kodėl jums taip atrodo? Vos išgirdus šį kritiko balsą geriau jo neužčiaupti, bet nukreipti į sąmonę pozityvų klausimą. Jei pagaunate save galvojant „man nieko neišeis“, išmokite savęs paklausti: „O ką reikėtų padaryti, kad išeitų?“ Paklauskite savo vidinio balso – ir jis pasakys jums kelius, kaip galėtumėte pasiekti savo tikslo. Kai kuriant naują projektą išgirsite vidinį balsą teigiant „Ši idėja pasmerkta žlugti“, skubėkite jo paklausti: „O kuri idėjos dalis dar turi perspektyvų? Kokią idėją vertėtų plėtoti vietoje šios?“ Vos pradėsite uždavinėti pozityvius klausimus – intuicija ims sufleruoti atsakymus į juos.

5. Pabūkite vienumoje

Geriausia – pamedituokite. Skirkite tam bent pusvalandį per dieną, praleiskite šį laiką su savo mintimis, jausmais, pavidalais. Daugelis žmonių gyvena iš tikrųjų nė nespėdami suvokti, kas vyksta jų viduje. O jūs raskite laiko pažinti savo vidinį pasaulį. Giliau pažinus save susidraugausite su išties nuostabia asmenybe! Išmokus įsiklausyti į save vienumoje, išmoksite ir tarp išorinių triukšmų atpažinti vidinį balsą, o idėjos tarsi pačios ateis jums į galvą tada, kai jų prireiks.

6. Kelkite klausimus

Daug klausimų. Stipriausi kūrybiniai nušvitimai ateina po ilgų klausimų ir atsakymų seansų. Idealu jei turėtumėte galimybę su bičiuliais padiskutuoti įvairiausiomis temomis – filosofinėmis, mokslinėmis, socialinėmis ir kt. Pagrindinę jėgą duoda ne atsakymai, o būtent klausimai: tai jie atveria takus, kuriais dar nevaikščiota, stimuliuoja naujus klausimus ir atsakymus.Vargu ar esama geresnio būdo treniruoti intuiciją nei klausimų ir atsakymų seansai.

Kai kurie žmonės tiki: intuicija – gryniausi pramanai, ji moksliškai nepagrįsta ir neracionali. Tai vienu metu ir teisinga, ir klaidinga. Kūrybinė intuityvi idėja nėra moksliškai pagrįsta kol... jos niekas nepagrindė. Tačiau juk bet kuri mokslinė mintis prasideda nuo hipotezės. O nuo ko prasideda hipotezė? Pačių sėkmingiausių ir originaliausių kūrybinių minčių šaltinis – kibirkštis mūsų mintyse, kuri ir vadinama intuicija. Eureka!
 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti