Horo >> Liaudies medicina >> Straipsniai

5 natūralūs vaistai peršalimui gydyti

2016 08 10 autorius: Pagal Womansday.com, Freedigitalphotos nuotr.
5 natūralūs vaistai peršalimui gydyti

Nors žiema šiemet ir negąsdina speigais, vis dėlto tai – šaltasis sezonas. Todėl daugelį mūsų kaip tik drėgnais ir vėsiais orais atkakliausiai puola kosulys, sloga ir kiti nemalonūs peršalimo simptomai. Deja, net ir moderniausi vaistai anaiptol ne visada gelbsti. Ką daryti? Griebkitės natūralių priemonių! Beje, jos veiksmingos ne tik susirgus, bet ir bandant užbėgti peršalimui už akių!

1. Vitaminas C

Kam jo reikia? Tam, kad išvengtumėte peršalimo. Tiesa, vitamino C turėtumėte vartoti ne pasireiškus ligos simptomams, o profilaktiniais sumetimais. Reguliariai vartojamas šis vitaminas padės išsaugoti žvalumą ir sveikatą viso peršalimų sezono metu!

2. Ženšenis

Kam jo reikia? Kaip ir vitaminas C, ženšenis vartojamas tam, kad pabėgtumėte nuo šaltojo sezono ligų. Geriausiai jo efektas pasireiškia vartojant jį profilaktiškai, dar prieš išryškėjant ligos simptomams. Moksliškai nustatyta, kad ženšenio ekstraktas, vartojamas 4 mėnesius po 2 kartus per dieną, gali sumažinti peršalimo ligų išsivystymo riziką net 25 procentais.

3. Ežiuolė

Kam jos reikia? Kad sutrumpintumėte peršalimo ligos trukmę, o galbūt ir apskritai jos išvengtumėte. Vos pasireiškus pirmiesiems ligos požymiams išgerkite kasdien po vieną 500 mg kapsulę ežiuolės ekstrakto – ir peršalimas praeis greičiau, liks mažiau tikimybės, kad liga komplikuosis.

4. Cinkas

Kam jo reikia? Šis mineralas sutrumpina peršalimo ligos periodą, simptomai pasireiškia švelniau. Atlikus mokslines studijas nustatyta, kad sučiulpiant po vieną cinko pastilę kas 3-4 valandas (vadovaukitės maisto papildo informacijos lapelyje nurodytomis dozėmis) vos pasireiškus pirmiesiems ligos simptomams, būklė gana sparčiai pasitaiso.

5. Vitaminas D

Kam jo reikia? Tam, kad sustiprintumėte savo imuninę sistemą. Jei vitamino D jums nestinga, papildomai jo vartoti nereikėtų – tai neefektyvu ir gali netgi pakenkti. Tačiau daugeliui žmonių šio vitamino trūksta. Kad sužinotumėte, ar jums taip pat stinga vitamino D, paprašykite gydytojo kad skirtų kraujo tyrimą.


 

Pasidalink su draugais: Facebook Facebook Twitter Twitter

Rašyti komentarą

Įveskite kodą:

Žvaigždute pažymėtus laukelius būtina užpildyti